28.03.2015

Liebster Blog Award

Witajcie! W dzisiejszym poście znajduje się coś innego, niż zazwyczaj możecie zobaczyć na moim blogu. Przedstawiam wam moje odpowiedzi na pytania zrobione przez isabellin5. Ogółem mówiąc Liebster Award polega na tym, że odpowiem na 11 pytań zadanych przez osobę, która wyróżniła mojego bloga. Następnie nominuję 11 osób, które odpowiedzą na wymyślone przeze mnie 11 pytań.

16.03.2015

Temat tygodnia-lektury.

Dzisiaj chciałam omówić temat lektur. Zacznijmy od tego, że bardzo mało uczniów je czyta. Są zazwyczaj nieciekawe i zniechęcają do czytania jakichkolwiek książek. Nienawiść do czytania jest spowodowana lekturami niezrozumiałymi dla większości uczniów. Szanuję każdy rodzaj literatury, ale nie rozumiem po co zmuszać się do czytania książki, która nas nie interesuje. Moim zdaniem lektury są niepotrzebne i sądzę, że byłoby można zastąpić je w następujący sposób: uczeń wybiera książkę z ilością stron podanych przez nauczyciela i pisze z tej książki wypracowanie w zeszycie lektur. Lecz w podanej przeze mnie propozycji jest mały problem-trudno zrobić na lekcji test sprawdzający z kilkudziesięciu książek. Dlatego wymyśliłam równie dobry plan działania. W klasie odbywa się głosowanie na pozycję, którą uczniowie chcą przeczytać. Książka, która posiada najwiecej głosów wygrywa.
A wy co myślicie o moim pomyśle na zlikwidowanie lektur szkolnych? Zgadzacie się z tym, że przez nie uczniowie zniechęcili się do czytania? Odpowiedzcie w komentarzu.10.03.2015

Book Haul #2

W dzisiejszym poście chciałabym przedstawić książki, które kupiłam tydzień temu. Każdą z nich krótko opiszę w miarę swoich możliwości.

Zmiana wyglądu

Może już niektórzy z Was zauważyli, że zmieniłam wygląd bloga. Jest teraz bardziej minimalistyczny. Połączenie limonki z czarnym bardzo mi się spodobało i kolorystyka jest według mnie jak najbardziej udana. A wy co o nim myślicie? Uważacie, że jest lepszy od poprzedniego? Poniżej przedstawiam wam porównanie obu nagłówków oraz rodzaju etykiet.


(kliknij aby powiększyć)

09.03.2015

Propozycja.

Ostatnio zastanawiałam się nad tym, czy może odrobinę nie zmienić tematyki bloga i umieszczać tu oprócz książek, bookhaul'ów itp. rzeczy, które również mnie interesują np. moda, makijaż, fotografia. Taki miszmasz. Decyzja zależy od was. Napiszcie mi w komentarzu, czy podoba wam się taki pomysł. Może być też tak, że wolelibyście się zatrzymać przy tej tematyce i czytać jedynie posty o książkach. Wyraźcie swoją opinię! 

07.03.2015

To Nie Książka & Zniszcz Ten Dziennik

Byliście zainteresowani serią z udziałem "To nie książka", więc przystępujemy do działania.