05.04.2017

akcje bookcrossingowe, czyli jak uszczęśliwić czytelnika // wydarzenie w Galerii Bronowice

Z pewnością wielu z Was już nieraz słyszało o akcjach bookcrossingowych. Taka forma promowania czytelnictwa jest już coraz bardziej powszechna i popularna. Gdzie możemy się spodziewać kolejnego projektu tego typu?


Dla tych, którzy nie bardzo wiedzą czym jest bookcrossing i na czym on polega, postaram się w szybki sposób wytłumaczyć. Idea akcji jest niesamowicie prosta, mianowicie - "jeśli kochasz książki, pozwól im odejść". Brzmi jak cytat, który kryje za sobą niebanalne przesłanie, zgadza się? A tymczasem jest on, po prostu, dosłowny. Książki zostawiamy na wyznaczonych regałach, które zostały postawione na cele akcji lub (w wypadku, jeśli takowe nie powstały) "porzucić" je w miejscach publicznych.

Brzmi jak biblioteka w nieco odmienionej wersji, zgadza się?

Jeśli chcecie przeczytać trochę więcej na temat bookcrossingu - zapraszam Was na tę stronę. A zainteresowani akcją bookcrossingową, odbywającą się już w tym miesiącu, niech czytają dalej.

Galeria Bronowice znajdująca się w Krakowie zorganizowała akcję właśnie tego typu. Szczerze mówiąc, w mojej okolicy dotychczas nie spotkałam się z taką formą szerzenia czytelnictwa w galeriach handlowych, które kojarzą nam się zazwyczaj wyłącznie z zakupami. Jestem więc niesamowicie szczęśliwa, że zorganizowano taki projekt w miejscu niezwykle powszechnym, a także ze względu na to, iż jest to niedaleko od miejscowości, w której mieszkam.


Akcja odbędzie się w weekend - od 22 do 23 kwietnia. Ja sama jestem ciekawa, jak ona przebiegnie i z radością wezmę w niej udział. Mam nadzieję, że wypadnie świetnie, zgodnie z moimi oczekiwaniami.

Dodatkowo galeria przygotowała kupony i bony dla tych, którzy na regale z książkami nie znajdą wymarzonej dla siebie pozycji. Zachęca to jeszcze bardziej do wzięcia udziału, prawda? Obawy przed nieznalezieniem książki, która przypadnie nam gustu, na szczęście odchodzą w zapomnienie.
Kupony rabatowe dostaną również klienci, którzy wykazali chęć uczestnictwa w bookcrossingu.