Najciekawsze premiery książkowe - kwiecień/maj

W dzisiejszym poście przedstawię jedne z ciekawszych pozycji, które swoją premierę obchodzą w kwietniu oraz maju. Ja już nie mogę się doczekać chwili, w której je zakupię! 
Nie przedłużając - tak prezentują się wybrane premiery książkowe następnych dwóch miesięcy:


1.
Tytuł: Chłopak, który stracil głowę
Autor: John Corey Whaley
Ilość stron: 352
Wydawnictwo: Otwarte/Moondrive
Gatunek: YA
Data wydania: 13 kwietnia 2016

Opis:
Travis Coates ma dobrych przyjaciół, dziewczynę i kochających rodziców. Jest jednak coś, co nie pozwala mu się cieszyć życiem przeciętnego nastolatka - chłopak choruje na białaczkę. Gdy chemioterapia nie działa, a Travis zaczyna się poddawać, oczekując swojej śmierci, okazuje się, iż doktor Lloyd Saranson zna sposób, aby mu pomóc. Zrezygnowany chłopak akceptuje propozycję doktora, mimo iż szanse na powodzenie się zabiegu są bliskie zeru.
I... Budzi się pięć lat później. Co zastaje? Cały świat wywrócony do góry nogami - jego dziewczyna ma narzeczonego, najlepszy przyjaciel zmienił się nie do poznania, a on ma całkowicie inne ciało. 
2.
Tytuł: Ugly Love
Autor: Colleen Hoover
Ilość stron: 344
Wydawnictwo: Otwarte/Moondrive
Gatunek: New Adult
Data wydania: 13 kwietnia 2016

Opis:
Serca zaczynają szybciej bić, obietnice zostają złamane, reguły przestają obowiązywać…

Kiedy Tate, początkująca pielęgniarka, wprowadza się do mieszkania swojego brata, nie spodziewa się tak gwałtownych zmian w życiu. Wszystko przez przystojnego pilota Milesa Archera. 

Miles ustala tylko jedną regułę ich związku: nie pytaj o przeszłość i nie oczekuj przyszłości. Gdy ta sytuacja staje się nie do wytrzymania i prowokuje do pytań, ożywają jego dramatyczne wspomnienia.
Tej powieści się nie czyta, tylko przeżywa – całą sobą, sercem i duszą, a po zakończeniu nic już nie jest takie samo.3.
Tytuł: Dwór cierni i róż
Autor: Sarah J. Maas
Ilość stron: 524
Wydawnictwo: GW Foksal/Uroboros
Gatunek: Fantasy, YA
Data wydania: 27 kwietnia 2016 (moje urodziny!)

Opis:
Dziewiętnastoletnia Feyre jest łowczynią – musi polować, by wykarmić i utrzymać rodzinę. Podczas srogiej zimy zapuszcza się w poszukiwaniu zwierzyny coraz dalej, w pobliże muru, który oddziela ludzkie ziemie od Prythian – krainy zamieszkanej przez czarodziejskie istoty. To rasa obdarzonych magią i śmiertelnie niebezpiecznych stworzeń, która przed wiekami panowała nad światem.
Kiedy podczas polowania Feyre zabija ogromnego wilka, nie wie, że tak naprawdę strzela do faerie. Wkrótce w drzwiach jej chaty staje pochodzący z Wysokiego Rodu Tamlin, w postaci złowrogiej bestii, żądając zadośćuczynienia za ten czyn. Feyre musi wybrać – albo zginie w nierównej walce, albo uda się razem z Tamlinem do Prythian i spędzi tam resztę swoich dni.
Pozornie dzieli ich wszystko – wiek, pochodzenie, ale przede wszystkim nienawiść, która przez wieki narosła między ich rasami. Jednak tak naprawdę są do siebie podobni o wiele bardziej, niż im się wydaje. Czy Feyre będzie w stanie pokonać swój strach i uprzedzenia?

4.
Tytuł: Niebezpieczne kłamstwa
Autor: Becca Fitzpatrick
Ilość stron: 424
Wydawnictwo: Otwarte/Moondrive
Gatunek: YA, Thriller
Data wydania: 11 maja 2016

Opis:
Stella to nie jest moje prawdziwe imię.

Thunder Basin w Nebrasce nie jest moim prawdziwym domem.

Po tym jak byłam świadkiem groźnego przestępstwa, zostałam objęta programem ochrony świadków i wysłana do spokojnego miasteczka na końcu świata. Moje życie rozpadło się na milion kawałków. Nie potrafię się tu odnaleźć. Miałam rozpocząć ostatni rok liceum. Miałam być z chłopakiem, którego kocham, ale zostaliśmy rozdzieleni. Teraz w moim życiu pojawił się ktoś inny – czy mogę mu zaufać? Coraz trudniej jest mi ukrywać uczucia. Coraz trudniej jest też kłamać…
Im bardziej czuję się bezpieczna, tym większe grozi mi niebezpieczeństwo.

5.
Tytuł: Apollo i boskie próby. Tom 1. Ukryta wyrocznia
Autor: Rick Riordan
Ilość stron: ?
Wydawnictwo: Galeria Książki
Gatunek: Dla młodzieży
Data wydania: 18 maja 2016

Opis:
Apollo rozgniewał swojego ojca Zeusa i za karę został strącony z Olimpu. Słaby i zdezorientowany ląduje w Nowym Jorku jako zwykły nastolatek. Pozbawiony nadprzyrodzonych mocy liczący cztery tysiące lat bóg musi nauczyć się, jak przeżyć we współczesnym świecie, dopóki nie zdoła jakoś odzyskać przychylności Zeusa.

Niestety Apollo ma wielu wrogów: bogów, potwory i ludzi, którzy chcieliby jego ostatecznej zagłady. Potrzebuje pomocy, a do głowy przychodzi mu tylko jedno miejsce, w którym może jej szukać – enklawa współczesnych półbogów znana jako Obóz Herosów.Zaciekawiła Was któraś z wymienionych przeze mnie pozycji?
Koniecznie napiszcie o tym w komentarzu!

18 komentarzy:

 1. Chyba wszystkie książki, które wymieniłaś, mam zamiar przeczytać w najbliższej przyszłości. Chociaż ostatnia pozycja nie do końca do mnie przemawia, ale nie mówię nie.
  Pozdrawiam serdecznie :)
  http://gabrysiekrecenzuje.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Na pewno przeczytam "Dwór cierni i róż", "Chłopaka, który stracił głowę", "Niebezpieczne kłamstwa" oraz "Ugly love" :)
  Pozdrawiam.
  houseofreaders.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo mnie ciekawi Ugly Love i Chłopak,który stracił głowę ❤❤
  http://i-think-this-book-is-funny.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Polska okładka "Chłopaka..." jest zdecydowanie ładniejsza od tej amerykańskiej *,* Książkę mam już na półce i nie mogę się doczekać, aż się za nią zabiorę! ♥
  Iza xx

  OdpowiedzUsuń
 5. Tak jak chyba wszyscy czekam najbardziej na Ugly Love! :)


  Pozdrawiam, www.zksiazkadolozka.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Ugly love i Dwór cierni i róż na liście moich priorytetów! :D
  Buziaki,
  SilverMoon z bloga Books obsession :*

  OdpowiedzUsuń
 7. Nasza okładka 'Chłopaka...' jest o wiele ładniejsza! Zagraniczna... Tfu! Na razie nic mnie nie interesuje, mam nadzieję, że tak zostanie, bo przynajmniej trochę zaoszczędzę :D

  http://k-a-k-blogrecenzencki.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 8. Wyczekuję "Chłopaka, który..." oraz "Ugly love"♥ Już nie mogę się doczekać! Pozdrawiam :*

  http://k-a-k-blogrecenzencki.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 9. Chłopak, który stracił głowę, już czytałam. Byłam bardzo pozytywnie zaskoczona tą historią. Z kolei książka Ugly Love, wręcz do mnie krzyczy, żeby ją kupić!
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 10. "Dwór cierni i róż" no i nowy Riordan mnie interesują, mam nadzieję, że uda mi się je dostać :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Ja najbardziej pragnę "Dwór cierni i róż" muszę mieć! ♥
  Books World

  OdpowiedzUsuń
 12. Mam zamiar przeczytać pierwsze dwie pozycję, które wymieniłaś. Chłopaka, który stracił głowy chcę kupić ze względu na wspaniałe opinie jakie już zebrał od osób, które miały przyjemność czytać go przedpremierowo, a drugą książkę - Ugly love - kupuje przez zauroczenie historiami jakie piszę Hoover. Mam nadzieję, że ta też będzie wspaniała tak jak inne. Bardzo fajną ideą jest to, że dodajesz zarówno okładki polskie jak i amerykański. Spotkałam się z tym po raz pierwszy, ale ten zamysł jest bardzo przydatny. Na podstawie tego wpisu mogę stwierdzić, że pierwsza książka ma okropną okładkę za oceanem.

  http://wielopasja.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 13. Planuje wszystkie mieć i przeczytać, oprócz Ugly Love. Książek Collen Hoover nigdy nie czytałam i nie mam zamiaru, jakoś za bardzo do mnie nie przemawiają te miłosne historyjki. Najbardziej płaczę nad okładką do Niebezpieczne Kłamstwa - amerykańska jest taka idealna, a polską nie mogę zdzierżyć xD Natomiast do "Chłopaka, który stracił głowę" mamy cudowną okładkę, a ta druga taka trochę niezbyt (ale tematyczna)
  Pozdrawiam cieplutko! ;*

  OdpowiedzUsuń
 14. Najbardziej chciałabym przeczytać "Ugly love" oraz "Chłopaka, który stracił głowę" ;)

  OdpowiedzUsuń
 15. Zapowiada się na prawdę ciekawie!
  Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 16. najbardziej czekam na Dwór cierni i róż bo bardzo podobał mi się Szklany Tron tej autorki. pozdrawiam :)
  wyznaniaczytadloholiczki.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 17. Prawie wszystkie książki, które pokazałaś muszę mieć!
  Przejrzałam ten post i muszę stwierdzić, że Polskie okładki są o niebo lepsze od zagranicznych!

  volusequat.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 18. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń