14.01.2016

Najciekawsze premiery książkowe 2016 roku

W dzisiejszym poście przedstawię wam kilka książek, które swoją premierę obchodzą w 2016 roku. Będą to moim zdaniem najciekawsze z pozycji, które zdecydowanie trzeba zakupić i przeczytać! Zdaję sobie sprawę, jak tego rodzaju posty są pomocne, kiedy nie mamy czasu szukać na stronach wydawnictw czegoś, co być może nas zainteresuje. Mam nadzieję, iż poniżej znajdziecie coś ciekawego dla siebie!

1. Tytuł: Nick i Norah. Playlista dla dwojga
Autorzy: David Levithan i Rachel Cohn
Premiera: 03.02.2016
Wydawnictwo: Bukowy Las
Bardzo dawno chciałam ją przeczytać w wersji anglojęzycznej, lecz nie miałam pojęcia, że zostanie wydana w Polsce! Uwielbiam Davida Levithana, a książka autorstwa jego i Rachel Cohn pt.: "Księga wyzwań Dasha i Lily" spodobała mi się na tyle, aby sięgnąć po kolejną lekturę powstałą w ich współpracy.


„Wiem, że to dziwne pytanie, ale czy miałabyś coś przeciwko udawaniu mojej dziewczyny przez następne pięć minut?".
Nick jest bywalcem nowojorskiej sceny rockowej – muzyką próbuje uleczyć złamane serce. Norah także przeżyła zawód miłosny. Pozornie tych dwoje nie łączy nic poza gustem muzycznym, jednak ich przypadkowe spotkanie kończy się szaloną pierwszą randką, która ma szansę zmienić życie obojga...2. Tytuł: Szklany miecz
Autor: Victoria Aveyard
Premiera: 17.02.2016
Wydawnictwo: Moondrive, Otwarte
Wreszcie doczekałam się kontynuacji "Czerwonej Królowej"! Jestem podekscytowana tą premierą, nie mogę się do czekać aż w końcu dowiem się jak potoczą się losy bohaterów.
Oczywiście przednia oprawa "Szklanego miecza" jest przecudowna, tak samo jak pierwszego tomu serii.

Wystarczy kropla krwi, by wzniecić bunt.
W kontynuacji bestsellerowej Czerwonej Królowej Mare Barrow musi zmierzyć się z mrokiem, który ogarnął jej duszę, stawić czoło bezlitosnemu królowi Mavenowi i własnym słabościom.
Walka pomiędzy rosnącą w siłę armią rebeliantów a światem, w którym liczy się kolor krwi, przybiera na sile. Mare Barrow ma czerwoną krew, taką samą jak zwykli ludzie. Jednak jej zdolność kontrolowania błyskawic – nadprzyrodzona moc zarezerwowana dla Srebrnych – sprawia, że rządzący chcą wykorzystać dziewczynę jako broń.
Mare odkrywa, że nie jest jedyną Czerwoną, która posiada umiejętności charakterystyczne dla Srebrnych. Są też inni. Ścigana przez okrutnego króla Mavena wyrusza na wyprawę, aby zrekrutować Czerwono-Srebrnych do armii powstańców gotowych walczyć o wolność. Wielu z nich straci życie, a zdrada stanie się chlebem powszednim. Mare musi też zmierzyć się z mrokiem, który ogarnął jej duszę. Czy sama stanie się potworem, którego próbuje pokonać?


3. Tytuł: Pani Noc
Autor: Cassandra Clare
Premiera: 30.03.2016
Wydawnictwo: MAG
Kolejna seria odgrywająca się w świecie nocnych łowców! Nawet nie wiecie jak jestem podekscytowana. Cassandra Clare jest świetną pisarką i mam nadzieję, że "Pani Noc" (nie mówmy proszę o tym okropnym tytule) spodoba mi się tak bardzo jak rozpoczęcie serii DA, czyli "Dary Anioła: Miasto Kości".

Minęło pięć lat od wydarzeń przedstawionych w „Mieście Niebiańskiego Ognia”, po których Nocni Łowcy znaleźli się na skraju zagłady. Emma Carstairs nie jest już pogrążoną w żałobie dziewczynką, lecz młodą kobietą, która zamierza za wszelką cenę dowiedzieć się, kto zabił jej rodziców, i pomścić ich śmierć.
Wraz ze swoim parabatai, Julianem Blackthornem, musi się nauczyć ufać swojemu sercu i rozumowi, gdy odkrywa demoniczny spisek obejmujący zasięgiem całe Los Angeles, od Sunset Strip aż po morskie fale roztrzaskujące się na plażach Santa Monica. Gdyby 
jeszcze serce nie prowadziło jej na manowce…
Jakby mało było tych komplikacji, brat Juliana Mark – uprowadzony przez faerie przed pięcioma laty – zostaje teraz uwolniony w geście dobrej woli ze strony porywaczy. Faerie rozpaczliwie poszukują mordercy, który zbiera wśród nich krwawe żniwo – i w tych poszukiwaniach potrzebują pomocy Nocnych Łowców. Kłopot w tym, że w krainie faerie czas płynie inaczej i Mark nie tylko prawie się nie postarzał, ale na dodatek nie rozpoznaje nikogo ze swoich bliskich. Czy będzie w stanie naprawdę wrócić na łono rodziny? I czy faerie naprawdę na to pozwolą?


4. Tytuł: Linia serc
Autor: Rainbow Rowell
Premiera: 01.02.2016
Wydawnictwo: Otwarte
Jestem bardzo ciekawa tej książki! Fabuła jak najbardziej zachęca, a styl pisania Rowell jest świetny. Okładka niezbyt mi się podoba, jednak muszę to jakoś przeboleć.


Georgie McCool, scenarzystce komedii z Los Angeles, pozornie udało się połączyć pracę z życiem rodzinnym. Ma cudowne córeczki Alice i Noomi, opiekuńczego męża Neala i piękny dom na przedmieściach. Jednak w jej małżeństwie od dawna coś nie gra, a Georgie nie ma odwagi ani czasu, by zmierzyć się z problemami.

Gdy zamiast świętować z rodziną Boże Narodzenie w mroźnej Nebrasce, wybiera pracę, jej małżeństwo jest o włos od rozpadu. Neal nie odpowiada na telefony, obecność czarującego Setha komplikuje sprawy jeszcze bardziej, a zamęt w sercu nie pozwala Georgie skoncentrować się na pisaniu śmiesznych dialogów.
Gdy sytuacja wydaje się beznadziejna, z pomocą przychodzi jej tajemniczy żółty telefon...5. Tytuł: Korona
Autor: Kiera Cass
Premiera: Maj 2016
Wydawnictwo: Jaguar
Tę pozycję z pewnością kupię! Jestem tak bardzo podekscytowana... Po zakończeniu poprzedniego tomu "Następczyni" byłam nieco zszokowana. Hm, inaczej. Nie dopuszczałam do siebie złych myśli. Już będę cicho, nie chcę wam niczego zaspoilerować.
Okładka... jest ładna. Nawet mi się podoba, jednak w zestawieniu z poprzednią częścią wypada średnio. Moim zdaniem Fanart wygląda lepiej od oryginalnej okładki.

Nawiązując do "Who will win her heart?" - mam nadzieję, że będzie to Kile. 


6. Tytuł: Mały Książę. Złote myśli
Autor: Antoine de Sain-Exupery
Premiera: 03.02.2016
Wydawnictwo:  Znak
Kocham małego księcia i taki poradnik byłby dla mnie czymś niezwykłym! Jestem bardzo podekscytowana tą premierą! Ciekawi mnie jak ta książka będzie się prezentować w środku.

Na chwile zwątpienia. Na lepsze i gorsze dni. Gdy nie podoba nam się tam, gdzie jesteśmy, i gdy spotykamy za dużo poważnych osób. Gdy ciągle poszukujemy sensu życia.
Ponadczasowe myśli Małego Księcia to życiowe drogowskazy, które przypominają, co jest naprawdę ważne.


7. Tytuł: Everything, Everything
Autor: Nicola Yoon
Premiera: Data nieznana
Wydawnictwo: Publicat
Mam nadzieję, że ta książka zostanie wydana jak najszybciej, ponieważ nie mogę się jej doczekać! Prawdopodobnie z powodu mojej niecierpliwości i tak kupię ją w wersji anglojęzycznej...

My disease is as rare as it is famous. Basically, I’m allergic to the world. I don’t leave my house, have not left my house in seventeen years. The only people I ever see are my mom and my nurse, Carla.
But then one day, a moving truck arrives next door. I look out my window, and I see him. He’s tall, lean and wearing all black—black T-shirt, black jeans, black sneakers, and a black knit cap that covers his hair completely. He catches me looking and stares at me. I stare right back. His name is Olly.
Maybe we can’t predict the future, but we can predict some things. For example, I am certainly going to fall in love with Olly. It’s almost certainly going to be a disaster.


Planujecie zakupienie którejś z wyżej wymienionych pozycji? Czy któraś was szczególnie zainteresowała? 
Koniecznie odpowiedzcie na te pytania w komentarzach!25 komentarzy:

 1. "Korona:, "Szklany miecz"!!
  Oby jak najszybciej do ich premier :)

  countrywithbooks.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Na wszystkie pozycje, które wymieniłaś, czekam niecierpliwie! ♥♥♥
  Buziaki!
  coffeethebook.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Na Szklany miecz czekam od premiery Czerwonej królowej, ale już coraz bliżej <3
  Buziaki,
  SilverMoon z bloga Fantastyczne książki

  OdpowiedzUsuń
 4. "Nick & Norah..." - oglądałam film dawno temu, który z tego co pamiętam podobał mi się, ale zatarł mi się już w pamięci, dlatego być może sięgnę po książkę :)
  Poza tym na pewno przeczytam "Linię serc" i "Everything, everything".
  Pozdrawiam :)
  houseofreaders.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Czekam na "Szklany miecz", "Panią Noc", no i może "Landline". Buziaki, Idalia ;*

  http://k-a-k-blogrecenzencki.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 6. Ooo ciekawe! :D

  rilseee.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. Już nie mogę się doczekać na premierę "Małego Księcia"! ♥
  Myślę, że zainwestuję również w "Lady Midnight" ;)
  Buziaki!

  OdpowiedzUsuń
 8. Uff na szczęście żadna nie zainteresowała mnie na tyle żeby rzucić się na nią na oślep. Mój portfel mógłby już tego nie wytrzymać, bo lista książek do zdobycia niebezpiecznie się powiększa ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Czekam z niecierpliwością na "Pani noc"!
  Ściskam,
  Klaudia

  OdpowiedzUsuń
 10. Najbardziej czekam na Panią noc! Mam nadzieję, że autorka zaserwuje nam serię tak emocjonującą jak poprzednie:) Pozdrawiam!
  Ich perspektywy

  OdpowiedzUsuń
 11. Chętnie przeczytam Linię serc i Everything, everything!

  OdpowiedzUsuń
 12. Jestem bardzo ciekawa książki Pani Noc! Czekam na nią i pewnie kupię od razu :D
  ksiazkowa-przystan.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 13. Z wielką niecierpliwością czekam na nową książkę Cassandry Clare. Okładka tej książki jest cudowna ;)

  OdpowiedzUsuń
 14. Nominowałam cię do LBA :) Zapraszam na bloga
  ksiazkowy-termit.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 15. Planuję przeczytać na pewno "Koronę", "Szklany Miecz", "Linię serc", "Małego Księcia" i oczywiście "Pani Noc" <3 Nie mogę się już doczekać <3
  http://books-world-come-in.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 16. Jejku tyle cudownych nowości <3
  A niestety coraz mniej czasu na czytanie, a lista książek nieprzeczytanych, które znajdują się w mojej biblioteczce coraz większa.
  Najbardziej czekam na "Panią nocy" oraz na "Koronę". Czuję, że to będą naprawdę dobre książki.
  Zapraszam do mnie:
  onlybooks-jdb.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 17. Czekam na Szklany Miecz i Panią noc <3
  ps. bardzo podoba mi się Twój blog, zaobserwowałam :)
  http://soelliee.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 18. Zaintrygowała mnie ta playlista ;D Chociaż po ostatniej porażce zwanej Will Gryson, Will Gryson trochę się boję sięgać po coś tego autora.
  Na książki Clare i Aveyard czekam z niecierpliwością *-*

  Buziaki
  http://coraciemnosci.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rzeczywiście, "Will Grayson, Will Grayson" do najlepszych nie należał i szczególnie rozdziały pisane przez Levithana były słabiutkie oraz jak dla mnie zbyt wulgarne, jednak powinnaś dać mu szansę. "Każdego dnia" jest naprawdę świetne, a rozdziały jego autorstwa w "Księga wyzwań Dasha i Lily" utwierdzają w przekonaniu, że spotykamy się z bardzo utalentowanym autorem.
   Może miał jakieś zaćmienie umysłu pisząc w "Will Grayson, Will Grayson"?:D Zapewne tak.

   Usuń
 19. Czekam na książki Cassandry Clare i Kiery Cass.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 20. Ciekawi mnie nowa pozycja Rainbow Rowell. Ponoć to powieść "dla dorosłych"? "Fangirl" była dla mnie wyjątkowo nudna, więc jestem trochę na anty do autorki. Ale czas pokaże :) A serię Kierry Cass chciałabym całą przeczytać (oczywiście nie wiem o czym to jest - i NIE CHCĘ wiedzieć, dlatego nie czytam żadnych recenzji o tej serii), ale okładki są przecudowne. Haha

  Pozdrawiam,
  turkusowa-sowa.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 21. Miałam wysokie oczekiwania w stosunku do "Księgi wyzwań Dasha i Lily" duetu Cohn&Levithan i cóż mogę powiedzieć, zawiodłam się. Dlatego nie wiem czy kiedykolwiek sięgnę po Nicka i Norah. Z kolei bardzo czekam na książki Sarah Dessen (z tego co wiem to w najbliższym czasi
  e mają zostać wydane aż dwie) oraz "Chcę cię usłyszeć" Diane Chamberlain.
  Pozdrawiam ;)
  naksiazki.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 22. Z utęsknieniem czekam na Panią nocy. Kocham wszystkie książki Cassandry. Ale również strasznie interesuje mnie Everything, Everything dużo słyszałam o tej książce na zagranicznych blogach;)
  http://fangirlspolska.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 23. Ja właśnie skończyłam "Pani noc" i pokochałam, pokochałam! <3

  OdpowiedzUsuń